Mamy laureatów Powiatowego Konkursu Matematycznego

12 marca dwoje naszych uczniów z klasy VIII: Anita  Kowalska i Adam Bujak wzięli udział w  Powiatowym Konkursie „Wokół Liczby π”, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pajęczańskiego pana Zbigniewa Gajęckiego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie 5 szkół podstawowych z całego powiatu: Szkoła Podstawowa z Białej, Szkoła Podstawowa z Sulmierzyc,  Szkoła Podstawowa nr 1 z Pajęczna, Szkoła Podstawowa z Nowej Brzeźnicy,  Szkoła Podstawowa z Działoszyna - łącznie 35 uczestników.

Święto Liczby π 14 marca to dzień, w którym ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Matematycznego.

II miejsce ex aequo zajęli:

Anita Kowalska  &  Adam Bujak

Po uroczystym wręczeniu nagród wysłuchaliśmy niezwykle interesującego wykładu „Magia czy matematyka”, który wygłosił gość specjalny dr Marek Małolepszy, profesor Politechniki Łódzkiej. Pan dr Małolepszy na podstawie kilku ciekawych przykładów pokazał, że światem rządzi matematyka.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów